Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

0 01.10.2021 22:07:48

Jeseničani po podaljšku premagali Feldkirch

Domen Jančič
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige po podaljšku premagali Feldkirch z 2:1 (0:0, 0:1, 1:0; 1:0).

Jeseničani so v današnji dvoboj vstopili kot vodilna ekipa lige, saj so po začetnem spodrsljaju proti Meranu nanizali pet zmag. Danes so niz še nadaljevali, a so za uspeh potrebovali podaljšek, potem ko so lovili zaostanek iz druge tretjine.

V uvodnem delu so imeli železarji veliko terensko premoč, a niso zadeli. Zato pa so svojo priložnost izkoristili gostje, ko so povedli v 25. minuti. Jeseničani so potrebovali še skoraj polovico zadnje tretjine, da so izid izenačili, ob igralcu več na ledu je bil uspešen Erik Svetina.

Zadetkov do konca rednega dela nato ni bilo več, so pa domači potrebovali manj kot minuto za nov gol v podaljšku. Tudi tega je dosegel Svetina in tako poskrbel za novi točki železarjev, ki so tako po sedmih tekmah na vrhu lestvice z 18 točkami.

Naslednja tekma Jeseničane čaka že v soboto, ko bodo v Podmežakli gostili še ekipo Wipptal Broncos.

Značke: jesenice, zmaga, feldkirch