Razkrivamo: take so dimenzije luksuzne vile Klemna...

'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

0 21.01.2021 21:44:16

Jeseničani najbolj vroče moštvo lige AHL, slavili so že šestič zapored

Domen Jančič/HDD SIJ Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Cortino s 3:2 (2:0, 1:2, 0:0).

Jeseničani so januarja dosegli že lep niz zmag, saj so slavili šestkrat zaporedoma. Zadnjo zmago so dosegli, potem ko so po dobrem začetku zadržali prednost proti Cortini in slavili tesno s 3:2.

Železarji so z zmago ostali na tretjem mestu alpske lige, začetek pa je bil zanje odličen. Že v peti minuti je namreč zadel Patrik Rajsar. Dobro uvodno tretjino so domači kronali z novim zadetkom ob koncu, ko je prednost igralca več izkoristil Andrej Hebar.

A nato je sledil preobrat; domači so si sredi tekme privoščili izključitev zaradi preveč igralcev na ledu, ob izključitvi pa je vratar Urban Avsenik, ki je tokrat branil namesto Žana Usa, dobil prvi gol. V 37. minuti je bil izid 2:2, a je minuto pred koncem Jaka Sodja poskrbel za novo vodstvo domače ekipe.

To pa je bil tudi zadnji gol na tekmi. V zadnji tretjini sprememb izida ni bilo, čeprav sta imeli obe ekipi več priložnosti, domači so si spet privoščili preveč izključitev, vendar so Avsenik in obramba zdržali, tudi zadnji poskus Cortine brez vratarja, tako da je ostalo pri tesni zmagi železarjev.

Nadaljevanje tekmovanja v regionalni ligi bo sledilo že v soboto, ko bodo železarji gostovali pri Renonu.

Značke: hokej, sta, jesenice, liga-ahl