V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 21.01.2021 21:41:24

SŽ Olimpija klonila pred mladimi Salzburžani

Martin Metelko
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige doma izgubili z ekipo Salzburg Juniors z 2:5 (2:2, 0:1, 0:2).

Ljubljanski hokejisti so doživeli hladen tuš proti mladi salzburški ekipi, ki je pred dnevi že namučila njihove slovenske tekmece Jeseničane, tokrat pa pokazala veliko odločnosti in izkoriščala napake in neučinkovitost domačih.

Začetek sicer ni kazal, da bo ljubljanska zasedba končala niz petih zmag. Že v deseti sekundi je namreč v polno zadel Anže Ropret. Toda gostje so lovili domače, izenačili na 1:1, po novem vodilnem zadetku Žige Panceta v 17. minuti pa že pol minute pozneje še na 2:2.

Nadaljevanje je bilo nato salzburško. Domači so sicer napadali, imeli več strelov, toda razpoloženi vratar Florian Manuel Bugl (na koncu 45 obramb) je domače napadalce spravljal v obup. Na drugi strani pa so Salzburžani svoje priložnosti izkoriščali, še pred drugim odmorom ob igralcu več povedli, v začetku zadnje tretjine pa so vodstvo še povišali.

Ljubljančani so, čeprav je bila njihova premoč jalova, poskušali še brez vratarja izsiliti spremembo izida, kar pa so gostje tudi kaznovali in v 59. minuti potrdili uspeh za končnih 5:2.

Naslednja tekma čaka zeleno-bele v nedeljo, ko bodo v Tivoliju gostili Lustenau.

Značke: hokej, sta