Vojna zakoncev Zidar (2.): Osebni stečaj Ivana ...

Umrl dedek igralke Ajde Smrekar

0 21.11.2020 20:55:05

Jeseničani do še druge zmage v dveh dneh, pokleknil tudi Lustenau

Domen Jančič/Sij Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v srečanju alpske lige ugnali Lustenau s 6:3 (0:0, 4:2, 2:1) in tekmeca prehiteli na lestvici.

Jesenice - Lustenau 6:3 (0:0, 4:2, 2:1)
Jesenice – Dvorana Podmežakla. Brez gledalcev. Glavna sodnika: Bajt in Režek. Linijska sodnika: Arlič in Snoj (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Kočar (P. Rajsar, 22.), 1:1 Rasmussen (Karkls, Connelly, 27., PP1), 1:2 Karkls (Laakkonen, Connelly, 33., PP1), 2:2 Tomaževič (Urukalo, Jezovšek, 33.), 3:2 Đumić (Jezovšek, Tomaževič, 34.), 4:2 Tomaževič (Tavželj, 37., PP1), 5:2 Sodja (Tomaževič, Jezovšek, 41.), 5:3 Karkls (Laakkonen, Connelly, 47.), 6:3 Jezovšek (Tomaževič, Sodja, 60., EN).
Kazenske minute: Sij Acroni Jesenice 8, Lustenau 4.

V dvorani Podmežakla se je tekma razvnela v drugi tretjini, ko so gostitelji z golom Timoteja Kočarja povedli, Frederik Rassmusen v 27. in Renards Karkis v 33. minuti pa sta ob igralcu več na ledu poskrbela za preobrat. Med 33. in 37. minuto pa so se popolnoma razigrali železarji in z dvema goloma Blaža Tomaševića in Mirka Đumića vnovič prevzeli pobudo.

Ko je Jaka Sodja v 41. minuti povišal na 5:2, je bil zmagovalec znan. Karkis je sicer še znižal zaostanek, v zadnji minuti pa so gostje priložnost za izenačenje iskali z menjavo vratarja s šestim igralcem v polju. A tvegana poteza se jim ni obrestovala, saj je Žan Jezovšek dosegel še šesti gol za Gorenjce in postavil piko na i.

Prihodnjo soboto Jeseničane v okviru rednega dela lige AHL čaka gostovanje v Kitzbühlu, medtem ko bodo v torek odigrali še zadnjo povratno tekmo skupinskega dela, ko v Podmežakli gostijo drugo ekipo celovškega KAC-a. Prvi obračun so železarji v gosteh dobili s 3:2.

Značke: hokej, sta