Racman na Dobu: kdo od znanih menedžerjev je pred...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 18.01.2020 22:59:26

Zmaji pri številki 12 in štejejo dalje!

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige v gosteh po podaljšku premagali Feldkirch s 4:3 (3:0, 0:1, 0:2; 1:0).

Ljubljančani v alpski ligi že dolgo ne poznajo poraza. Nazadnje so izgubili 30. novembra z mlado ekipo Salzburga, današnja zmaga pa je 12. v nizu.

Do nje so zmaji sicer prišli težje, kot se je zdelo po prvem delu. Po treh zadetkih v prvih 12 minutah (Gal Koren, Žan Jezovšek, Luka Ulamec) so hitro prišli do trdnega vodstva. Ne pa tudi do dovolj velike prednosti, da bi bili povsem varni. Domači so v drugem delu tekme poskrbeli za preobrat, v drugi tretjini so znižali, v zadnji pa zadeli še dvakrat in izsilili podaljšek.

Domača ekipa se bori za uvrstitev v skupino prvih šestih ekip, ki ima končnico že zagotovljeno. Ljubljančani imajo končnico že dolgo v rokah, nekaj dni tudi že zanesljivo prvo mesto po rednem delu, tako da poraz ne bi bil usoden.

Vseeno pa so se nadaljevanja zmagovitega niza zeleno-belih, za katerega je poskrbel Jezovšek v 63. minuti, tokrat razveselili tudi njihovi večni tekmeci z Jesenic: Ljubljančani so namreč z zmago posredno pomagali železarjem, ki se tudi že borijo za uvrstitev med šest najboljših, prav Feldkirch pa bo njihov naslednji tekmec.

Olimpija bo do konca rednega dela igrala še dve tekmi, doma z Lustenauom in v gosteh s Zell am Seejem.

Značke: hokej, olimpija