Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

marjetka-voglar-in-rudi-mlakar, poroka-na-prvi-pogled Njena.si

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

0 30.09.2017 22:51:06

Železarji z odliko

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi 5. kroga alpske lige v gosteh premagali Pustertal s 4:0 (3:0, 0:0, 1:0).

Za Jeseničane so zadeli Blaž Tomaževič, (2.), Erik Svetina (8.), Aleksander Magovac (14.) in Markus Piispanen (45.).

Jeseniški hokejisti so dosegli tretjo zmago v sezoni in se povzpeli pod vrh lestvice. Potem ko so se v zadnji domači tekmi namučili z mladimi igralci Salzburga, so bili tokrat učinkovitejši na gostovanju pri Pustertalu.

Dvomov o tem, kdo bo zmagal, je bilo pravzaprav konec že po prvi tretjini. V drugi minut je zadel Blaž Tomaževič, delo je v osmi nadaljeval Erik Svetina, zaokrožil pa Aleksander Magovac. Vratar gostov Clarke Saunders v tem delu ni imel veliko dela, nekaj več v drugi tretjini, ki se je končala brez golov, a je vse strele domačih ustavil, na koncu je na tekmi zbral 23 obramb.

Slovenski prvaki so v zadnji tretjini le še dodali piko na i, četrti gol je prispeval Piispanen, to pa je bil tudi končni izid dvoboja.

Naslednja tekma čaka Jeseničane 30. septembra, ko bodo v Podmežakli gostili Lustenau.

Značke: hokej, sta