Salzburg se je rešil

red bull

V torek so v končnici lige EBEL potekale šeste tekme četrtfinala.

Glede nadaljevanja in konca sezone je prišlo še do dveh odločitev, zdaj poznamo že tri polfinaliste. Beljaškemu VSV Žiga Panceta in Miha Verliča sta se med najboljšo četverico pridružila Znojmo in Linz.

Čehi, ki so si po drugem delu z drugim mestom na lestvici priigrali tudi nastop v ligi prvakov v sezoni 2017/18, so v gosteh izkoristili prvi zaključni plošček ter tako končali sezono za Dornbirn. Zelo napeto je bilo v Linzu, kjer so navijači črnih kril morali na preboj v polfinale čakati več kot tri tretjine, saj so domačini zmagoviti zadetek dosegli v 74. minuti, s čimer so iz končnice izločili Bolzano.

Kožo so si v Celovcu uspešno reševali Salzburžani. Sicer so zmagali tesno s 3:2, a aktualni prvaki se vsekakor niso pritoževali, ko so prišli do izenačenja na 3:3 v seriji. Odločilna tekma za preboj v polfinale moštvo Luka Gračnarja, ki je soigralce v torek spremljal s klopi, čaka v petek zvečer, ko bo Celovčane gostilo na domači ledeni ploskvi.

Šeste tekme četrtfinala
Dornbirn – Znojmo 2:5 (0:0, 0:3, 2:2); Znojmo je v polfinale napredoval s 4:2 v zmagah
KAC Celovec – Salzburg 2:3 (0:2, 1:1, 1:0); izid v seriji je izenačen na 3:3
Linz – Bolzano 3:2 (0:1, 1:0, 1:1; 1:0) – po podaljšku; Linz je v polfinale napredoval s 4:2 v zmagah.