rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 22.03.2019 23:23:31

Jeseniški hokejisti na pragu polfinala

Hokejisti Sij Acroni Jesenic so le še zmago oddaljeni od polfinala alpske lige. V tretji tekmi so namreč še tretjič premagali Asiago, drugič v gosteh, tokrat s 3:1 (0:0, 2:1, 1:0). Prvo priložnost, da si dokončno zagotovijo uvrstitev med najboljše štiri, bodo imeli že v nedeljo v domači dvorani Podmežakla.

Gole za Jeseničane so dosegli David Rodman (21.), Luka Bašič (40.) in Jaka Sodja (44.).

Že prvi tekmi sta bili izenačeni, tudi tokratna ni bila nič drugačna, razmerje strelov je bilo 28:28.

Gosti so v prvi tretjini, v kateri sta obe ekipi igrala disciplinirano in preudarno, zadržali mrežo nedotaknjeno, čeprav so nekaj časa na ledu igrali tudi s tremi igralci proti petim. Povedli pa so v 24. minuti, ko je v polno zadel Rodman. Domači so imeli v tem delu nekaj več strelov na gol, v 27. minuti so prek Marca Rose tudi izenačili. A na koncu tretjine so bili slovenski prvaki spet v vodstvu, Luka Bašič je izkoristil številčno premoč na ledu.

Blaž Tomaževič, ki je bil podajalec pri prvem golu, je nato na začetku zadnjega dela prednost povišal, Italijanom pa do konca ni uspelo več doseči gola, tako da so se še tretjič zmage veselili Jeseničani.

Značke: hokej, slovenija, jesenice