masterchef, 10 Njena.si

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

0 18.11.2018 22:28:32

Eden DAL TRI GOLE, drugi trikrat podal in enkrat zadel za PREKINITEV ČRNE SERIJE zmajev

Hokejisti SŽ Olimpije so na gostovanju v Feldkirchu prekinili niz štirih zaporednih porazov.

Ekipo nekdanjega slovenskega reprezentanta in selektorja Nika Zupančiča so premagali s 4:2 (1:0, 1:0, 2:2) in se ji oddolžili za poraz pred 15 dnevi, ko so v Tivoliju izgubili z 1:4.

Ljubljančani, pri katerih je tri gole dosegel Gregor Koblar (v ekipo se je vrnil v soboto na gostovanju v Lustenauu), enega pa Žan Jezovšek, ki je imel prste vmes pri vseh zadetkih, saj je poleg gola v statistiko vpisal še tri podaje, so se z zmago vrnili na tretje mesto prvenstvene razpredelnice. Za drugouverščenim Lustenauom ob tekmi več zaostajajo za točko.

V prvih dveh tretjinah so bili varovanci Jureta Vnuka precej boljši tekmec, kar dokazuje tudi razmerje v številu strelov v okvir vrat. Olimpija jih je sprožila 31, domači le devet. V vsaki tretjini je dosegla gol, v zadnjo tretjino je vstopila z vodstvom 2:0.

A v zadnjem delu so domači zaigrali napadalneje, kar se jim je obrestovalo. Najprej so znižali zaostanek, nato pa še izkoristili številčno premoč in izenačili. Toda gostov to ni zmotilo, Koblar je svojo ekipo v 57. minuti spet popeljal v vodstvo, isti igralec pa je končni izid postavil pet sekund pred koncem, v času, ko so Avstrijci igrali brez vratarja.

Naslednjo tekmo bo Olimpija igrala 25. novembra, v Tivoliju se bodo v drugem slovenskem derbiju pomerili z Sij Acroni Jesenicami.

Značke: hokej, olimpija, ahl