Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

su
su
0 15.02.2020 14:02:54

ŽURKA V KRANJSKI GORI! Meta na stopničkah, Tina med šest

Prva preizkušnja na 56. Zlati lisici, ženski veleslalom, se je končala z novozelandsko zmago in Slovenko na stopničkah.

Slovenska alpska smučarka Meta Hrovat je v drugi vožnji veleslaloma zadržala tretje mesto na domači tekmi svetovnega pokala v Kranjski Gori in si prismučala druge stopničke v karieri. Zmagala je Novozelandka Alice Robinson, druga po prvi vožnji. Med 15 sta bili še dve slovenski tekmovalki Tina Robnik in Ana Bucik.

Vodilna po prvi vožnji Slovakinja Petra Vlhova (+0,34) je osvojila drugo mesto.

Hrovatova si je tretje mesto razdelila s Švicarko Wendy Holdener, četrto po prvi vožnji. Za Robinsovo, ki je na obeh progah pokazala odlično smučanje, sta zaostali za 1,59 sekunde.

Za Kranjskogorčanko so to druge stopničke v svetovnem pokalu v karieri, prav tako je bila tretje na veleslalomu v Lenzerheideju konec januarja 2018.

Robnikova (+1,65) je v finalu še izboljšala sedmo mesto iz prve vožnje in s šestim mestom dosegla uvrstitev kariere. S tem je izboljšala sedmo mesto izpred dveh let, ki ga je prav tako dosegla v Kranjski Gori.

Bucikova (+2,53) je bila po polovici 18., v finalu pa je pridobila nekaj mest in na koncu s 14. mestom dosegla svojo najboljšo veleslalomsko uvrstitev v karieri. Bucikova si je uvrstitev razdelila z Avstrijko Julio Scheib, ki je že v prvi vožnji postavila enak čas kot Slovenka.

Vodilna v veleslalomskem seštevku Italijanka Federica Brignone je osvojila osmo mesto.

Z vitranško strmino, ki zaradi slabih vremenskih razmer osmič gosti najboljše alpske smučarke, njihovo tradicionalno slovensko prizorišče je mariborsko Pohorje, so se v prvi vožnji spopadle še tri domače smučarke Neja Dvornik, Rebeka Oblak in Nika Tomšič, vendar si nobena ni zagotovila drugega nastopa.

Dvornikova je zasedla 37. mesto (+3,32), Oblakova 39. (+3,99), Tomščičeva, ki je nastopila kot zadnja od 57 tekmovalk v prvi vožnji, pa je odstopila.

V nedeljo bo v Podkorenu še slalom, po katerem bo znano, katera smučarka bo osvojila naziv Zlata lisica za letošnjo sezono. V zadnjih treh sezonah si ga je prismučala vodilna smučarka zime Američanka Mikaela Shiffrin, ki pa je zaradi nedavne in nenadne smrti očeta Jeffa letos ni v Sloveniji.

Start prve slalomske vožnje tudi s šestimi Slovenkami (Hrovat, Bucik, Dvornik, Maruša Ferk, Klara Livk in Nika Murovec) bo ob 10.15.

"Trenutno ne morem nič povedati. Sploh ne vem, kako naj opišem. Ne vem ...," je sprva zmedeno povedala Meta Hrovat, potem pa bila vendarle bolj konkretna: "Prva vožnja mi ni najbolje uspela, nisem dala vse od sebe. Vem, kako tukaj smučati. V drugo nisem imela kaj izgubiti, tako da je bilo dovolj za stopničke. Če bi iskala, bi v svojih vožnjah našla precej pomankljivosti. Ampak, na koncu koncev sem zadovoljna."

. Julia Scheib (Avt)          1:56,85 +02,53   59,11 57,74

- niso se uvrstile v 2. vožnjo: Klara Livk, Rebeka Oblak in Nika Tomšič (vse Slo)