zu
26.01.2018 13:35:34

REKORDNI podvig slovenske smučarke: Ana Bucik v KOMBINACIJI pisala svetovno ZGODOVINO!

Izjemen uspeh za žensko alpsko smučanje.

Slovenija se spet veseli, za to pa je tokrat poskrbela Ana Bucik, ki je v kombinaciji osvojila 3. mesto. Simpatična Novogoričanka je bila po superveleslalomu na 30. mestu, nato pa je v slalomu izkoristila izjemno pripravljeno progo in zavihtela na stopničke.

S tem piše zgodovino alpskega smučanja - izenačila je namreč največ pridobljenih mest, in sicer 27. To so 171. ženske stopničke za slovensko alpsko smučanje. Zmagala je Švicarka Wendy Holedener, druga pa je bila Italijanka Marta Bassino, ki je Bucikovo prehitela za stotinko. Vodilna po superveleslalomu, Lindsey Vonn je osvojila 4. mesto. Maruša Ferk je osvojila 10. mesto.

To so sicer prve stopničke za Ano Bucik.