Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

0 08.12.2017 13:00:33

Fak se VRAČA! V Avstriji na odru za zmagovalce

Jakov Fak
Arsen Perić
Biatlonec Jakov Fak na najboljši možen način potrjuje vrnitev v biatlonsko karavano svetovnega pokala. Na sprintu v avstrijskem Hochfilznu je osvojil tretje mesto, prehitela pa sta ga le ta čas najhitrejša biatlonca Norvežan Johannes Thingnes Boe, ki je bil 12 sekund hitrejši od Francoza Martina Fourcada in 35 od Faka.

Najboljši trije so na uvodni tekmi druge postaje biatlonskega svetovnega pokala zadeli vseh 10 tarč.

Med Slovenci je dobro nastopil tudi Klemen Bauer, ki je moral enkrat v kazenski krog, na koncu pa je bil 22., Miha Dovžan je s 40. mestom ulovil prvo točko letos, Mitja Drinovec pa je bil skromen 70.

Z današnjim uspehom si je Fak priboril tudi dobro izhodišče za sobotno zasledovalno tekmo (12.15), na kateri bodo nastopili trije Slovenci. Danes ob 14.15 pa se bodo v Hochfilznu v sprintu pomerila še dekleta, tudi z Anjo Eržen in Urško Poje.