14.09.2016 10:16:36

Kosi le za Nemcema

Gepa
Klemen Kosi

V El Coloradu se je s smukom v dveh vožnjah na skrajšani progi nadaljeval južnoameriški pokal za alpske smučarje.

Po uspehih Martina Čatra, ki je prišel do zmage v alpski kombinaciji in drugega mesta v superveleslalomu, in Štefana Hadalina, ki je bil drugi v superkombinaciji, je bil slovenski junak dneva tokrat Klemen Kosi.

Na sporedu je bila smukaška preizkušnja, ki je bila sestavljena iz dveh voženj, in na kateri je nastopila šesterica naših tekmovalcev, Kosi pa je osvojil tretje mesto in se na stopničkah pridružil Nemcema Josefu Ferstlu in Thomasu Dressnu. Ferstl je za zmago potreboval dve minuti, sedem sekund in 24 stotink, Dressen je zaostal 40, Kosi pa 46 stotink sekunde. Dobro se je odrezal tudi Andrej Šporn, ki je zasedel šesto mesto (+1,35), Čater je bil tokrat 12. (+2,49), Tilen Debelak 14. (+2,62), Miha Hrobat 15. (+2,73), Rok Perko pa je predčasno sklenil drugo vožnjo.

Južnoameriški pokal se bo zvečer končal s še enim smukom. Na še enem treningu je bil v torek najboljši Kosi.