28.02.2016 11:22:36

Pinturault v vodstvu, v finalu tudi Kranjec

Arsen Perić
Žan Kranjec

Francoz Alexis Pinturault vodi po prvi vožnji osmega veleslaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v avstrijskem Hinterstodru. V finalno vožnjo se je s 23. časom uvrstil Žan Kranjec.

Nemec Felix Neureuther je vpisal drugi čas z zaostankom 47 stotink sekunde, tretji na prvi progi je bil Norvežan Henrik Kristoffersen (+0,55), le stotinko sekunde je bil počasnejši Avstrijec Marcel Hirscher, vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala.

V finalu bo znova kot edini Slovenec nastopil Kranjec, ki je startal s številko 29, ob prihodu v cilj pa z zaostankom 3,01 sekunde pristal na 23. mestu, čas, ki je ubranil do konca prve vožnje.

Pri repu nastopajočih, s številko 71, je startal Klemen Kosi, ki je bil z zaostankom 7,36 sekunde (56. mesto) prepočasen za finale.