Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Skrito v raju: Kako je danes videti kamp Paradiso?...

Ste videli to? Navijači Oklahome z majicami z ...

0 17.01.2016 12:43:25

Planiška zmaga Švedinjam, Sloveniji 8. in 10. mesto

reuters
Švedinji Ida Ingemarsdotter in Stina Nilsson sta zmagovalki ekipnega sprinta za svetovni pokal v Planici. Na 6 x 1,2 km je Nilssonova na zadnji predaji na zaključnem vzponu ugnala dotlej vodilno Norvežanko Astrid Jacobsen. Razlika v cilju je bila 3,51 sekunde. Tretje mesto sta osvojili Nemki.

V finalu sta nastopili tudi dve slovenski ekipi. Vesna Fabjan in Alenka Čebašek sta osvojili osmo mesto, Nika Razinger in Anamarija Lampič pa sta v drugi predaji po padcu Razingerjeve zdrsnili na 10. mesto in zaostanka nista uspeli nadoknaditi.

Favoriti na tekmi so potegnili po polovici tekme, ko so v ospredju ostali Norvežanki, dve švedski ekipi in Nemki. V peti predaji je od boja za stopničke odpadla druga švedska ekipa, Nemki pa v zaključni predaji, ko Hanna Kolb ni zdržala ritma Nilssonove in Jacobenove. Slovenki Fabjanova in Čebaškova sta na koncu branili osmo mesto pred Italijankama in ga tudi osvojili.

Značke: teki, planica