vb
05.01.2016 11:21:56

Po prvi vožnji ženskega slaloma vodi Nina Loeseth, v finalu vse tri Slovenke

reuters

Danes poteka v italijanski Santa Catarini ženski slalom za svetovni pokal. Slalom, ki je bil, zaradi pomanjkanja snega, v Dolomite prestavljen iz zagrebškega Sljemena.

Po prvi vožnji je v vodstvu Norvežanka Nina Loeseth, ki se je na progo podala s številko 1. Na drugo mesto se je s startno številko 28 prebila Švicarka Charlotte Chable. Za vodilno je zaostala 25 stotink. Tretja po prvi vožnji pa je veteranka Čehinja Starka Strachova, ki zaostala 33 stotink. Vodilna v slalomskem seštevku Švedinja Frida Hansdotter, je slabo sekundo zadaj, na desetem mestu.

Slovenci smo po prvi vožnji lahko zelo zadovoljni. V drugo vožnjo so se uvrstile vse tri Slovenke. Maruša Ferk se je s številko 52 uvrstila na 18. mesto, zaostaja slabi dve sekundi, Ana Bucik je zaostala dobri dve sekundi in je 20.-ta, Katarina Lavtar pa je prvo vožnjo končala na 29.-tem mestu.