Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 29.12.2015 15:10:46

"Večno druga" Frida na vrhu, Bucikova do izida kariere

Švedinja Frida Hansdotter je zmagovalka četrtega slaloma za svetovni pokal v Lienzu. Druga je bila Švicarka Wendy Holdener (+0,07), tretja Slovakinja Petra Vlhova (+0,43). Edina slovenska finalistka Ana Bucik je bila 17. (+2,68). Dvaindvajsetletna Primorka je vpisala svoj najboljši dosežek v karieri.

Najhitrejši čas na prvi progi je ob odsotnosti poškodovane ameriške šampionke Mikaele Shiffrin vpisala Frida Hansdotter, ki je tako na prvi progi kot tudi v finalu ubranila napad Wendy Holdener za še tretjo zmago v svetovnem pokalu, drugo letos po slalomu v Flachau. Prvenec je osvojila lani na slalomu v Kranjski Gori. Švedinja je s tremi zmagami še utrdila prvo mesto v posebnem slalomskem seštevku, druga Petra Vlhova zaostaja sto točk, tretja je iz karavane odsotna Shiffrinova (-120).

Ana Bucik je na prvi progi s startno številko 42 vpisala 26. čas ter se kot edina Slovenka zavihtela v finale. Po Areju v slalomu (26.) in Val d'Iseru v alpski kombinaciji (27.) je tako lovila še tretjo uvrstitev med dobitnice točk v tej sezoni. Nalogo je opravila z odliko, kot peta na startu se je ob prihodu v cilj na mestu vodilne izenačila z Nemko Maren Wiesler. Nato je skočila vse do 17. mesta in najboljšega dosežka v svetovnem pokalu, pred Lienzem se je najvišje prebila do 21. mesta lani januarja na slalomu v Flachauu.

Katarina Lavtar startno številko 32 ni izkoristila in je po odstopu na spodnjem delu prve proge ostala brez uvrstitve, za finale pa je bila prepočasna Maruša Ferk, ki je drugo vožnjo zgrešila za 31 stotink sekunde.

FRIDA ZMANJŠALA ZAOSTANEK
Glede na to, da Švicarka Lara Gut (658) in Američanka Lindsey Vonn (500) slaloma ne vozita, je Hansdotterjeva (476) na tretjem mestu za sto točk zmanjšala zaostanek za prvima dvema v skupnem seštevku. Za Gutovo zaostaja 182 točk, za Vonnovo pa le še 24 točk.

Slalom v Lienzu je bila zadnja letošnja tekma, naslednja ženska bo znova slalom 5. januarja v Santa Caterini.