01.08.2015 22:20:17

Kubacki slavil na domači skakalnici, Prevc 14.

Nikola Miljković

Poljak Dawid Kubacki je zmagovalec prve posamične tekme poletne velike nagrade smučarjev skakalcev.

Uspeh domačih tekmovalcev je v Wisli z drugim mestom dopolnil še Piotr Žyla, tretje mesto pa je osvojil Norvežan Kenneth Gangnes. Od dveh slovenskih predstavnikov je bil v finalu boljši Peter Prevc, ki je končal na 14. mestu. Slovenci so bili po prvi seriji skromni, saj sta se le dva uvrstila v finale, poleg Prevca, ki je bil 30., še Jaka Hvala z 29. mestom. Hvala je bil na koncu 27., Prevc pa je s precej boljšim drugim poskusom (131 m) napredoval med prvo polovico finalistov.

Za preostale štiri Slovence se je nastop na skakalnici v Wisli končal že po prvem skoku, vsi pa so bili v ozadju: na 44. mestu Jurij Tepeš, na 47. Robert Kranjec, na 49. Nejc Dežman, na 50. pa Anže Semenič. Poletna sezona skokov na najvišji ravni se bo nadaljevala naslednji konec tedna v nemškem Hinterzartnu.