12.03.2015 17:51:17

Moanu zmaga, Frenzlu globus, Jelenko 37.

Norvežan Magnus Moan je zmagovalec tekme svetovnega pokala v nordijski kombinaciji v Trondheimu.

Moan je v teku nadoknadil 30 sekund zaostanka in za 13,3 sekunde premagal Nemca Fabiana Riessleja. Norvežan je bil po skokih deseti, a je v teku nadoknadil zamujeno in se razveselil 24. zmage v karieri.  Na tretjem mestu je končal Italijan Alessandro Pittin, ki je zaostal še 4,9 sekunde več.

Skupni zmagovalec svetovnega pokala in olimpijski prvak Nemec Eric Frenzel je po vodstvu po skoku na koncu za zmagovalcem zaostal skoraj 43 sekund. Tekmo je končal na 10. mestu.

Edini Slovenec Marjan Jelenko je z zaostankom 2:31 minute osvojil 37. mesto in ni prišel do točk. Po skakalnem delu je bil 38., v tekaškem pa je pridobil le eno mesto. Letos najuspešnejši slovenski tekmovalec Gašper Berlot je sezono predčasno zaključil in na Norveškem ne nastopa.

Kombinatorce v soboto v Oslu čaka še sklepno dejanje sezone. Veliki kristalni globus pa je tekmo pred koncem osvojil že osvojil Frenzel.