Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

maja-ogorevc, delovna-akcija Njena.si

Skromna, a čista hiška doživlja pravljično ...

0 09.06.2023 18:42:53

Đoković v prvem pariškem polfinalu boljši od Alcaraza

Srbski teniški igralec Novak Đoković se je uvrstil v veliki finale odprtega prvenstva Francije v Parizu.

Tretji nosilec turnirja za grand slam z nagradnim skladom 47,6 milijona evrov je v prvem polfinalnem obračunu po treh urah in 23 minutah premagal prvopostavljenega Španca Carlosa Alcaraza s 6:3, 5:7, 6:1 in 6:1.

Đoković se bo v finalu pomeril z zmagovalcem drugega polfinalnega dvoboja med Norvežanom Casperjem Ruudom in Nemcem Alexandrom Zverevom.

Šestintridesetletni Đoković bo v nedeljo v francoski prestolnici naskakoval rekordno 23. zmago na turnirjih za grand slam. Na najbolj prestižnem turnirju na peščeni podlagi je slavil že v letih 2016 in 2021, v svoji izjemno bogati teniški biografiji pa ima tudi deset zmag na odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu, sedem v Wimbledonu ter tri na odprtem prvenstvu ZDA v New Yorku.