22.12.2021 11:04:46

Izjemni Svit Suljić zmagovalec Orange Bowla

Instagram
Svit Suljić

Le mesec dni po velikem uspehu na zaključnem turnirju na Tennis Europe, najboljših Evropejcev do 12. leta starosti, je veliki slovenski up Svit Suljić znova navdušil. Zablestel je na enem najprestižnejših turnirjev na svetu, neuradnem svetovnem prvenstvu Orange Bowlu, kjer je ugnal vso svetovno konkurenco in se zapisal v zgodovino slovenskega tenisa.

Sedem tekem, sedem zmag. To je izkupiček Svita Suljića v zadnjih petih dneh. In to ne na kateremkoli turnirju – slovenskemu mlademu upu je to uspelo na turnirju Orange Bowl na Floridi, ki je tudi neuradno svetovno prvenstvo, v kategoriji do 12 let. S tem je Suljić kronal izjemno uspešno sezono 2021.

Svit je na Floridi nase opozoril že takoj na začetku turnirja, ko je izrazil odločenost, da gre do konca. Vrhunsko formo je pokazal v četrtfinalu, ko je s kar 6:2 in 6:2 ugnal odličnega Britanca Marka Cebana, s katerim se je novembra na turnirju TE Masters na akademiji Rafaela Nadala precej bolj namučil.

Suljić je delo dokončal v ponedeljek, ko je v polfinalu najprej po preobratu z 2:1 v nizih premagal Američana Jordana Leeja, ki je pred tem izločil drugega nosilca turnirja. Kot zadnji je Suljiću nasproti stal domačin Juan Miguel Bolivar, ki pa pravega orožja za Slovenčevo igro ni našel. V prvem nizu je še uspel osvojiti tri igre, v drugem pa je bil povsem nemočen. Suljić je turnir zaključil na najboljši možen način in nasprotniku zavezal kravato.

Na Orange Bowlu, na turnirju do 14 let, pa je nastopal tudi Slovenec Paolo Angeli, ki mu je uspelo dvakrat zmagati, v tretjem krogu pa ga je zaustavil Nizozemec Thijs Boogaard, sicer deveti nosilec turnirja. Štirinajstletni Angeli je v tekmi tretjega kroga proti kasnejšemu četrtfinalistu turnirja klonil z rezultatom 2:6 in 2:6. Čeprav je tako ostal brez preboja v osmino finala, je predstavnik ŽTK Maribor še enkrat dokazal, da je na pravi poti. V prvem krogu je Angeli premagal domačina Voita s 6:0, 6:1, v drugem pa je bil boljši od 17. nosilca Bondinga, prav tako Američana, s 6:2, 6:2.

Na Cipru, kjer je bil v preteklem tednu turnir Tennis Europe do 16 let, se je Lara Flerin izkazala s prebojem v polfinale v konkurenci dvojic. Tam je v paru z romunsko soigralko Serbanovo naletela na razigrani prvi nosilki, poljsko-rusko dvojico Mackiewicz/Žijenbajeva, ki pa je bila previsoka ovira za uvrstitev v finale.