rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 23.08.2020 23:00:05

Tretja zaporedna zmaga Bedeneta za drugi krog v New Yorku

Najboljši slovenski teniški igralec Aljaž Bedene je odlično začel nadaljevanje sezone. Na turnirju serije masters Cincinnati, ki poteka v New Yorku, je bil po dveh zmagah v kvalifikacijah uspešen tudi v prvem krogu glavnega turnirja. Premagal je 18. igralca sveta, Cristiana Garina iz Čila, s 6:4, 6:7 in 6:0.

Bedene, ki na lestvici ATP zaseda 61. mesto, se bo v drugem krogu 4,2 milijona dolarjev vrednega turnirja pomeril z domačinom Taylorjem Fritzem, 24. igralcem na svetu.

Enaintridesetletni Ljubljančan bi lahko do zmage prišel prej kot v dveh urah in petdesetih minutah, vendar je v drugem nizu zapravil tri zaključne žogice za zmago.

Prvi dve je imel pri rezultatu 5:3 na servis sedem let mlajšega tekmeca, tretjo pa v podaljšani igri. Vmes je še dvakrat serviral za zmago; prvič je pri 30:30 naredil dve zaporedni dvojni napaki, drugič pa je tudi pokleknil v odličnih trenutkih.

V tretjem nizu je Aljaž Bedene povsem deklasiral tekmeca in zasluženo prišel do dobrih 43.000 dolarjev ter 45 točk za lestvico ATP.