Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

Poroka na prvi pogled: Kaj je razlog za Olgine ...

sekulic slovenija af Ekipa24.si

Tole je očitno menjava za Mika Tobeyja! Američan...

0 12.01.2019 11:32:10

Kvitovi turnir v Sydneyju

Čehinja Petra Kvitova je v finalu turnirja WTA v Sydneyju z nagradnim skladom 823.000 dolarjev premagala domačinko Ashleigh Barty z 1:6, 7:5 in 7:6 (3). Kvitova je po letu 2015 drugič slavila v Sydneyju in je preprečila Bartyjevi, da bi na domačih tleh proslavila svojo prvo turnirsko zmago WTA.

Barty je dobila uvodni niz po 29 minutah, nato pa je osma igralka sveta dobila drugi niz dokaj tesno, še bolj pa je bil izenačen tretji, ki ga je Čehinja odločila sebi v prid po podaljšani igri. Bartyjeva je v finalu izgubila že lani, ko je bila boljša Nemka Angelique Kerber, na poti do letošnjega zaključnega dvoboja pa je izločila tudi prvo tenisačico sveta Simono Halep iz Romunije.

Osemindvajsetletna Kvitova je dosegla sedemindvajseto posamično turnirsko zmago WTA, od tega sta bili dve za grand slam, obe v Wimbledonu leta 2011 in 2014. Bronasta z olimpijskih iger leta 2016 v Riu de Janeiru je tako prikazala dobro formo pred odprtim prvenstvom Avstralije, uvodnim za veliki slam sezone.