14.11.2016 13:43:58

ATP in WTA: Blaž Rola v enem letu izgubil več kot 100 mest

Znani sta najnovejši lestvici ATP in WTA.

V času, ko se osem najboljših teniških igralcev bori na zaključnem turnirju v Londonu, se lestvica ATP na prvih štiridesetih mestih ni spremenila. Škot Andy Murray in Srb Novak Đoković bosta ta teden odločala o prvem mestu ob koncu sezone, slovenski predstavniki pa tudi več ali manj zaključujejo sezono.

Škot bo prvo mesto zadržal, če bo na 7,5 milijona dolarjev vrednem turnirju prišel dlje kot Đoković.

Prejšnji teden si je nekaj točk priigral Blaž Kavčič (ta teden nastopa v Brescii), ki je s 224. mestom drugi najvišjeuvrščeni slovenski igralec - prvi ostaja Grega Žemlja na 156. mestu, enajst mest pa je znova izgubil Blaž Rola (247.). Slednji je bil januarja 2015 78. igralec na svetu, lani ob tem času pa je zasedal 132. mesto.

Med dvojicami dve Slovenki v Top 30
Medtem ko ima Slovenija na lestvici WTA posameznic med prvih 150 igralk komaj eno predstavnico - Polona Hercog je ta teden 138. - je pogled na razpredelnico dvojic bolj veder. Med prvih trideset sta dve slovenski igralki - Katarina Srebotnik je 27., Andreja Klepač pa 29.

Na vrhu med dvojicami so Sania Mirza iz Indije ter Francozinji Caroline Garcia ter Kristina Mladenovic, ki sta v nedeljo izgubili odločilni dvoboj v finalu pokala Fed proti Čehinjam.

Med posameznicami bo sezono na vrhu zaključila Nemka Angelique Kerber, od Slovenk pa sta med 200 najboljših še Dalila Jakupović (156.) in Tadeja Majerič (187.).