Letošnja slovenska ženska predstavnica med posameznicami je ekspresno in z odliko preskočila prvo oviro na letošnjem drugem grand slamu sezone. Polona Hercog v svojem prvem dvoboju na pariškem pesku ni oddala niti igre, po le 19 minutah igre je v žep pospravila prvi niz, pri vodstvu z 2:0 v drugem pa je Shuai Peng dvoboj predala. Po Poloninih stopinjah bi rad šel tudi Blaž Kavčič, ki mu kariero in življenje v zadnjem letu krojijo predvsem poškodbe, tudi v francosko prestolnico pa je pripotoval po številnih terapijah. Trenutno se Ljubljančan dobro počuti, a njegov nastop v prvem krogu je negotov predvsem zato, ker mu manjka treninga, ker je že nekaj časa v nepravem tekmovalnem ritmu.
Njegov nasprotnik Tajvanec Yen-Hsu Luj bi bil ob dobri pripravljenosti slovenskega prvega loparja povsem premagljiv, kaj lahko Kavčič od dvoboja pričakuje danes dopoldne, pa je tudi zanj še velika neznanka. "Že dolgo je v teniškem cirkusu. Ima precej težav s poškodbami, drugače pa je na lestvici ATP vedno okoli 60. mesta. Je dovolj kakovosten igralec, res pa je tudi, da pesek ni njegova najljubša podlaga. Žreb je kar dober, ni slab, ni pa vrhunski. Če bom igral dobro, bi ga lahko premagal," je bil že pred začetkom Roland Garrosa negotov Blaž Kavčič. Osemindvajsetletnik je na prvem turnirju velike četverice izpadel v prvem krogu, ko ga je premagal Avstralec James Duckworth, največ razlogov za veselje pa je imel 75. igralec sveta letos na Kitajskem, kjer je osvojil challenger.
V zadnjih dveh mesecih se široko smeje tudi Britancu Andyju Murrayju, ki še vedno ostaja nepremagan od slavnega preporoda in poroke, ki mu je očitno dobro dela. Izgubil ni namreč kar na enajstih tekmah, vmes je sicer po zmagi v drugem krogu Rima odpovedal nadaljnje sodelovanje, a vse to, da bi presenetil v Parizu. Kljub zmagi nad Rafaelom Nadalom v finalu Madrida in še pred tem zmagi na turnirju v Münchnu je čutiti, da ga teniški strokovnjaki vendarle ne uvrščajo v najožji krog favoritov za zmago, saj naj bi bila rezervirana za enega od svete trojice – Novaka Đokovića, Rafaela Nadala ali Rogerja Federerja. Britanec se s takšnim razmišljanjem prav gotovo ne strinja, v prvem krogu pa je v treh nizih s 6:3, 6:3 in 6:1 odpravil Argentinca Facunda Argüella. Razkril je tudi, kaj mu daje toliko energije in predvsem mirnosti na igrišču, če ne upoštevamo seveda srečnega zakona s Kim Sears. V zadnjih tednih se je namreč posvečal vedno bolj priljubljeni vadbi gyrotonic, nekakšni telovadbi za dušo in telo. "Posebna trenerka je prišla iz Amerike v Barcelono, kjer sem se pripravljal, in veliko sem delal na svojih gibih in oblikovanju telesa. Fizično se počutim bolj zdravega kot na primer v istem obdobju lani. Ne le to, tudi moja igra se je izboljšala," je bil vesel Murray.
Nekoliko slabše se te dni počuti Šarapova, ki je po zmagi v prvem krogu odklonila tradicionalni intervju po dvoboju, zaradi česar so jo navijači izžvižgali. Vzrok za to ni bila slaba volja ali kakršnakoli ženska muha, temveč je Rusinja tik pred turnirjem zbolela. "Popolnoma razumem žvižge, saj je naša dolžnost, da dajemo izjave po tekmi," je povedala Šarapova z nizkim glasom zaradi prehlada in nadaljevala: "Ne iščem nobenih izgovorov. Če ne bom v krsti, bom tudi na naslednjem dvoboju stala na igrišču (smeh). Upam, da bom bolezen kmalu prebolela." Šarapova je bila zvezda družabnih omrežij že med dvobojem, saj je njeno stokanje z visokim glasom nadomestilo stokanje v veliko nižjem tonu, ki ga pri Rusinji nismo vajeni. "Moje stokanje je bilo zame še najmanjša skrb, saj sem imela nasproti res borbeno nasprotnico. Vedela sem, da bo težko in da v tem dvoboju ne bo vse odvisno le od tenisa. Če potegnem črto, sem vesela, da sem napredovala in da imam zdaj prost dan, upam, da se bo moje stanje izboljšalo," je še dodala Šarapova.