29.07.2024 16:32:29

Boril se bo za medalje! Savšek že v polfinalu pokazal do kam lahko seže...

profimedia

Slovenski kanuist Benjamin Savšek je v polfinalu olimpijskih iger pokazal precej drugačen obraz kot v sobotnih kvalifikacijah. Z enim dotikom je olimpijski prvak iz Tokia postavil peti čas na pariških brzicah in se tako zanesljivo uvrstil v današnji finale najboljše dvanajsterice. Polfinale je prepričljivo dobil domači adut Nicolas Gestin.

V sobotnih kvalifikacijah je 37-letni Savšek dosegel 14. čas, v današnjem polfinalu pa je bil na olimpijskih brzicah bolj zanesljiv. Hitrejši od njega so bili le Nicolas Gestin, Španec Miquel Trave, Nemec Sideris Tasiadis in Britanec Adam Burgess, ki so vsi progo prevozili brez dotika.

Gestin, ki je bil najhitrejši že v kvalifikacijah, je v polfinalu pokazal, da ima na domačih brzicah le ene cilj, potem ko je prvega zasledovalca prehitel za 3,57 sekunde. Savšek je zaostal 5,16 sekunde.