bu
bu
29.07.2024 14:08:03

Konec za vročo Ukrajinko: Evropska prvakinja in tekmica Slovenke se poslavlja od olimpijskih iger

Inst

Dvakratna svetovna prvakinja v judu, Ukrajinka Darja Bilodid, je izpadla v osmini finala olimpijskih bojev v Parizu. Oba svetovna naslova je osvojila v kategoriji do 48 kg ter tudi bronasto olimpijsko medaljo v Tokiu, na teh pa se je merila v kategorij do 57 kg, v kateri je Slovenka Kaja Kajzer končala nastope že po prvem dvoboju.

Triindvajsetletna Bilodid je po zmagi v prvem krogu proti judoistki Kiribatija Neri Tiebwa nato izgubila po podaljšku proti Japonki Haruki Funakubo.

Tri mesece pred igrami je Bilodid postala evropska prvakinja v kategoriji do 57 kg, kar je njen tretji celinski naslov po dveh v kategoriji do 48 kg.