Poroka na prvi pogled: Trk realnosti takoj po ...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 05.04.2024 21:58:31

Le Toni Vodišek v boj za odličja

tps
Peti in za večino jadralcev zadnji dan na pokalu princese Sofije se je začel s čakanjem na veter, jadralce je regatni odbor poslal na vodo šele okoli 14. ure.

Slovenec Toni Vodišek je v formuli kite v obeh regatah končal na drugem mestu in potrdil tretje mesto v skupni razvrstitvi. Pred njim so le še sobotne finalne regate.

Marina Vodišek je prvi današnji plov končala na 18. mestu, potem pa prijadrala še dva izida DNC, tako da je tekmovanje končala na 21. mestu.

V razredu ilca so tudi danes odjadrali dva plova. Žan Luka Zelko v zlati skupini ilca 7 je imel veliko smolo, so sporočili iz Jadralne zveze Slovenije, vanj je namreč trčil grški jadralec in ga potisnil na prav zadnje mesto prvega plova (61.). V drugem plovu je bil 29., tako da je regato končal na 31. mestu v konkurenci 193 jadralcev.

Lin Pletikos je dva današnja plova končala na 18. oziroma 48. mestu v zlati skupini, skupno pa je bila 55.

V razredu iQFOiL so odjadrali le en plov v slalomu, ki ga je Lina Eržen končala na 33. mestu, skupno je zasedla 48. mesto.

Za odličja se bo v soboto boril le Toni Vodišek, ostali slovenski jadralci, ki se potegujejo za olimpijsko normo za Pariz, pa imajo čez tri tedne zadnjo priložnost na regati v Hyeresu.

Značke: jadranje, kajt