STA/pu
10.08.2014 08:57:16

Ledeckyjeva rekordno na 400 m prosto

vszi

Američanka Katie Ledecky je na plavalnem prvenstvu ZDA v Irvinu postavila nov svetovni rekord na 400 metrov prosto. Nov čas je zdaj 3:58,86 minute, prejšnji rekord Italijanke Federice Pellegrini iz leta 2009 je popravila za 29 stotink sekunde.

Sedemnajstletnica je na prvenstvu v treh nastopih trikrat zmagala. Zdaj ima v lasti tri svetovne rekorde, na 400 m, 800 m in 1500 m prosto, s tem pa je prva ženska po rojakinji Janet Evans, ki ji je to uspelo.

"Čisto navdušenje. Nikoli se ne naveličaš popravljati svetovnih rekordov," je po novem mejniku povedala Ledeckyjeva.

Po povratku v bazene Michael Phelps še ni v pravi formi. Osemnajstkratni olimpijski prvak je tokrat sicer izpolnil zastavljeni cilj: uvrstil se je na panpacifiško prvenstvo, vstopnico si je priboril z drugim mestom na 100 metrov prsno.

Matt Grevers je na v tej disciplini zmagal s časom 52,75 sekunde, Missy Franklin pa na 100 metrov hrbtno s časom 59,38 sekunde, oba sta postavila tretji najhitrejši čas na svetu v tem letu.