STA/rp
01.06.2014 12:49:58

Katastrofa na EP v Beogradu

Arsen Perić

Slovenski veslači so na evropskem prvenstvu v Beogradu močno zaostali za pričakovanji.

Končni izkupiček sta 9. mesto lahkega skifista Rajka Hrvata in 10. mesto Aleša in Janeza Zupana v dvojcu brez krmarja. Že v soboto je Luka Špik zmagal v finalu C za končno 13. mesto. Najboljši slovenski posameznik na EP je Rajko Hrvat, ki je bil v malem finalu blizu še višji uvrstitvi, a ga je v finišu tesno ugnal Srb Miloš Stanojević. Za oba je bil v sklepnem delu proge neulovljiv Grk Magdanis Panagiotos. Največje presenečenje slovenskega tabora pa sta Aleš in Janez Zupan, ki sta veljala za šibkejšo posadko, na koncu pa sta prvenstvo končala v deseterici najboljših v Evropi. V malem finalu sta Blejca lepo stopnjevala nastop, napadala iz ozadja, in če bi bila proga na Adi Ciganiji še nekaj daljša, bi bržkone ugnala tudi tretjeuvrščena Rusa. Ostali Slovenci so nastope sklenili v soboto. Luka Špik kot največje razočaranje je bil najboljši v finalu C in skupno 13., Gašper Fistravec in Matej Rojec sta v dvojnem dvojcu zasedla 19. mesto, Marko Bolha in Matevž Malešič v lahkem dvojnem dvojcu pa 20.