Ali tudi zadnji? V primeru zmage Slovana, da, kajti moštvo Uroša Zormana je prvo tekmo finala na Kodeljevem dobilo s 30:24, igra pa se na dve zmagi. V primeru zmage čete Zorana Jovičića bi se serija vrnila v Ljubljano, na Kodeljevo, kjer bi ekipi v nedeljo zvečer odigrali odločilno tretjo tekmo.
Jure Dolenec, ki bo po koncu finala zaključil svojo bogato rokometno kariero, je za Ekipo že pred prvo tekmo povedal, da ne bi imel nič proti, če bi svojo zadnjo tekmo odigral v Velenju, kjer se je po prihodu iz Škofje Loke dokazal na največjem rokometnem odru. A le v primeru končnega izida 2:0 v zmagah za Slovan, kot je z nasmeškom pripomnil.
Tak scenarij je zdaj mogoč, celo verjeten, kajti Ljubljančani bodo (tudi) v Rdečo dvorano prišli v vlogi favorita. No, če vprašate Škofjeločane, druga možnost, torej vrnitev na Kodeljevo, niti ne obstaja. »Ločani, vabimo vas, da se nam pridružite na zadnji tekmi Jureta Dolenca, ki bo potekala v sredo, 4. junija ob 20.15 v Velenju,« so zapisali pri RD Urbanscape Loki.
Če ne vedo česa, kar rokometna javnost ne – da je denimo prvak že odločen in je v Velenju na programu le kronanje, ali pa da Jure Dolenec v primeru poraza ne bi igral zadnje, odločilne tekme za prvaka –, bodisi ne verjamejo več v preobrat Velenjčanov bodisi je šlo za preprost, nedolžen lapsus. Če bi morali ugibati, bi rekli, da slednje, so pa, kot si tudi predstavljamo, z zapisom dali še nekaj dodatne motivacije velenjskim rokometašem, ki so v preteklosti že dokaz(ov)ali, da jih ne gre nikdar odpisati.