Kot tretji je po šestih metih prišel na prvo mesto, na koncu pa s svojim najdaljšim metom 13,33 metra pristal na sedmi poziciji. Prvak je postal Italijan Rigivan Ganeshamoorthy, ki je disk zalučal kar 27,06 metra, kar je tudi nov svetovni rekord. Pred tem je rekord znašal 23,80 metra. Slovenski atlet je bil v konkurenci desetih atletov na vrsti kot tretji. Zaradi svoje narave invalidnosti atleti vseh šest metrov opravijo zaporedoma v eni seriji.
"Z nastopom sem zadovoljen, saj sem ostal zdrav. Vzdušje je bilo noro, malo moram še zbrati občutke in uživati v olimpijskem duhu. Rezultatsko mogoče ni nekaj posebnega, mesto pa ni slabo. Nekateri se ne držijo pravil, potem pa imamo težave na tekmovališču," je po nastopu povedal Henrik Plank, ki je potrdil ugibanja: tekmovalna komisija je že vzela pod drobnogled svetovni rekord Italijana. Plank ni skrival, da se po teh igrah sam spogleduje s koncem več kot četrt stoletja trajajoče športne poti.
"Glede na vse skupaj je v okviru pričakovanj, z mestom smo tudi zadovoljni. Ni slabo v tem delu njegove kariere," je Planka pohvalil trener Luka Cmok, ki je z njim drugič na paralimpijskih igrah.