Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

Scheffler 23 pm Ekipa24.si

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

0 24.08.2023 17:25:41

Carlsenu še svetovni pokal

Nekdanji šahovski svetovni prvak Magnus Carlsen je danes v Bakuju osvojil še svetovni pokal. To je bila zadnja med velikimi trofejami, ki je 32-letnemu Norvežanu še manjkala v vitrinah. Naslov si je zagotovil v pospešeni partiji (25 minut + 10 sekund za potezo) z Indijcem Rameshbabujem Praggnanandhaajem, poroča hrvaška tiskovna agencija.

Carlsen je z zmago osvojil tudi nagradni sklad v višini 50.000 ameriških dolarjev (približno 46.000 evrov) ter se prebil na turnir kandidatov za izzivalca svetovnega prvaka.

Poraženec se bo tolažil s priborjenim turnirjem za izzivalca in 35.000 ameriškimi zelenci.

Američan Fabiano Caruana je v boju za bron ugnal domačina Nijata Abasova. Prejela sta po 25 oz. 20 tisoč dolarjev nagrade.

Skupaj je na svetovnem pokalu sodelovalo 206 šahistov.

Značke: šah, svetovni pokal