Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Skrito v raju: Igralec na odru gol kot glista

zu
zu
0 24.03.2022 14:17:14

Mlade Slovenke odlične na mednarodnem turnirju

Med 18. in 20. marcem 2022 je v Ljubljani potekal že 34. mednarodni turnir MTM Narodni dom Ljubljana, kjer je nastopilo 340 tekmovalk iz 20 držav.

Zmagovalka v članski konkurenci Jekaterina Vedenejeva, ki na velikih tekmovanjih v ritmični gimnastiki zastopa Slovenijo, je na domačem terenu s 128,600 točke premagala italijansko prvakinjo Mileno Baldassarri (125,100). Vedenejeva je bila najboljša v sestavah z žogo, za katero je s 33,300 točke prejela najvišjo oceno tekmovanja, ter s trakom, Baldassarrijeva pa je zmagala z obročem in s kiji. Tretje mesto je zasedla britanska reprezentantka Marfa Ekimova (110,750).

Med Slovenkami je bila Tina Hajdinjak (95,400) 12., Tiana Aksentijević (93,950) 13., Karina Gerkman Salaujova (92,800) pa 14.

Med mladinkami je prepričljivo zmagala Tara Dragaš. Slovenka, sicer italijanska reprezentantka, ki je nastopila za klub AS Udinese, je s 119,400 točke vso konkurenco ugnala za skoraj 16 točk. Srebrna je bila Gruzijka Kajaia Mariami (103,550), bronasta pa Italijanka Isabelle Tavano (102,550), ki prav tako kot Dragaševa vadi pod vodstvom slovenske strokovnjakinje Špele Dragaš v videmskem klubu.

Najboljša Slovenka med mladinkami je bila Nika Zajc, ki je s 100,700 točke končala tik za stopničkami na četrtem mestu, pri čemer je osvojila 2. mesto z žogo in 3. mesto s kiji. Ela Polak je zasedla skupno 6. mesto, v sestavi z žogo je osvojila 3. mesto. Alja Ponikvar je zasedla skupno 9. mesto, v sestavi z obročem je osvojila 2. mesto. Asja Pučnik je osvojila 10. mesto. V mladinski konkurenci so nastopile tudi Zara Povoden, Taša Jagodic, Mija Podvratnik, Luna Gregorič in Lana Javh Arko.

Značke: gimnastika, turnir