sabina mlakar Njena.si

Sabina iz šova letela kot raketa?

0 22.04.2018 13:58:32

Slovenci tudi v Moskvi v boju za odličja

Slovenski športni plezalci slavijo nov moštveni uspeh. V finalu druge tekme svetovnega pokala v balvanskem plezanju v Moskvi bodo v finalu nastopili trije Slovenci. Janja Garnbret je v zadnji krog tekmovanja napredovala z najboljšim dosežkom ženskega polfinala, Gregor Vezonik in Jernej Kruder pa s četrtim in petim dosežkom moškega polfinala.

Dvaindvajsetletni Gregor Vezonik si je priboril svoj prvi nastop v finalu na veliki mednarodni sceni. Vezonik je bil v kvalifikacijah 19.

Kruder, ki je bil v kvalifikacijah 13., in Garnbretova, ki je v polfinale napredovala z drugim dosežkom kvalifikacij, sta nastopila v finalu tudi na uvodni tekmi v švicarskem Meiringenu.

Kruder je v Švici prvič v karieri zmagal v svetovnem pokalu, Garnbretova pa je sezono odprla z drugim mestom.

V današnjem polfinalu sta nastopili tudi Katja Kadić in Mia Krampl, ki sta tekmovanje končali na 10. in 11. mestu.

Mina Markovič je za le eno mesto zgrešila nastop v polfinalu. Tekmovanje je končala na 21. mestu. Domen Škofic pa je v kvalifikacijah pristal na 41. mestu.