andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 21.04.2018 21:21:48

Turk slavil na reliju v Vipavski dolini

Z relijem Vipavska dolina se je začela letošnja sezona državnega prvenstva v reliju. Po desetih hitrostnih preizkušnjah na Predmeji, v Beli, Žabljah in na Erzelju se je zmage v Ajdovščini veselil državni prvak Rok Turk (Peugeot 208 T16).

Turk je v skupni razvrstitvi relija za 42,4 sekunde prehitel Italijana Claudia De Cecca (Hyundai i20), tretji pa je bil še en Italijan, in sicer Andrea Nucita (Fiat 124 Abarth). Ob Turku je bil najboljši Slovenec Darko Peljhan (Mitsubishi Lancer EVO IX) na petem mestu, Aleks Humar (Peugeot 208) pa je bil šesti.

Na letošnjem, že 8. reliju Vipavska dolina, ki je štelo za slovensko državno prvenstvo, centralnoevropski pokal za starodobna vozila (CEZ Historic) in pokal Alpe Adria, je nastopilo 73 posadk.

Državno prvenstvo se bo po reliju v Vipavski dolini nadaljevalo 25. in 26. maja v Velenju.

Značke: reli, dp