Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

0 07.10.2017 08:15:40

Sašo Bertoncelj nocoj v finalu SP v boj za medaljo

Grega Wernig
Najboljši slovenski telovadec Sašo Bertoncelj bo danes okrog 20. ure nastopil v finalu svetovnega prvenstva v kanadskem Montrealu. Triintridesetletni specialist za konja z ročaji bo nastopil drugi od osmerice finalistov, v svojem četrtem finalu na SP bo napadal prvo medaljo.

Bertoncelj je v kvalifikacijah nastopil z lažjo sestavo, jo po mnenju slovenske ekipe naredil izvrstno, a prejel je nižjo oceno od pričakovanega. Dolgo časa je bil na sedmem mestu, po dolgem čakanju in trepetanju pa ga ni nihče več prehitel in lahko se je veselil uvrstitve v finale.

Kot je napovedal že pred odhodom v Kanado, bo v finalu nastopil s težjo vajo. Bertoncelj verjame, da mu ta lahko prinese odličje. Doslej mu je bil najbližje leta 2014 v kitajskem Nanningu, ko je končal na četrtem mestu. To je bil tudi zadnji slovenski finalni nastop na SP. Bertoncelj je bil sicer na SP prvič med finalisti leta 2010, ko je bil osmi, leto kasneje je končal na sedmem mestu, leta 2014 je bil četrti.

"Kaj drugega mi ne preostane. Napadal jo bom, je pa ne napovedujem. Ne bom se zlahka predal. Počutim se dobro, treniral sem dobro, ne čutim kakšne napetosti," pravi Bertoncelj.

Samostojna Slovenija ima doslej na SP sedem kolajn, vse po zaslugi Mitje Petkovška in Aljaža Pegana. Petkovšek je bil zlat dvakrat in enkrat srebrn, Pegan pa je enkrat osvojil prvo mesto ter trikrat drugo.

Značke: gimnastika, sp