doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 01.06.2017 17:17:07

Fegerl še petič zaporedoma premagal Tokića

Na svetovnem prvenstvu posameznikov in dvojic v nemškem Düsseldorfu je najboljši slovenski namiznoteniški igralec Bojan Tokić v drugem krogu po izenačenem dvoboju izgubil proti Avstrijcu Stefanu Fegerlu s 3:4 (-6, -9, 8, 8, 9, -9, -8). To je bil tudi zadnji slovenski nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu.

Fegerl, ki v nemški bundesligi igra za Borussio iz Düsseldorfa, je še v petem zaporednem medsebojnem dvoboju premagal Tokića, ki bo še dolgo žaloval za zamujeno priložnostjo. Osemindvajsetletni Avstrijec je povedel z 2:0 v nizih, s tem, da je v drugem zaostajal že za pet točk (2:7), vendar se je osem let starejši Novogoričan vrnil v igro, bil bolj zbran v končnicah nizov in povedel s 3:2.

Toda na začetku šestega niza Tokiću ni prav veliko uspevalo, Fegerl je povedel s 5:0, vodil je tudi z 8:2, s šestimi zaporednimi točkami ga je Tokić ujel, skupaj pa sta bila tudi pri izidu 9:9. Tokrat je bil bolj zbran Avstrijec, ki je na svetovni jakostni lestvici sicer pred Tokićem, ki je spet slabo začel sedmi niz, zaostajal za tri točke (2:5), na sedmi izid še zadnjič izenačil, to pa je bilo tudi vse, kar mu je v današnjem dvoboju še uspelo.

Dopoldne se je od nadaljnjega tekmovanja poslovila tudi Alex Galić, ki je s Švicarko Rachel Moret v osmini finala izgubila proti Singapurčankama Tianwei Feng in Mengyu Yu, ki sta zmagali s 4:1 (7, 10, -7, 7, 5).

Značke: namizni tenis, sp