18.10.2015 11:22:28

Roj drugi v Egiptu

Slovenski badmintonist Alen Roj je na mednarodnem turnirju v Kairu, ki je štel za svetovno lestvico, osvojil drugo mesto.

Roj je bil v prvem krogu prost, v drugem krogu pa je bil njegov nasprotnik Jordanec Mohd Naser Mansour Nayef. Roj ga je premagal gladko z 2:0 v nizih. V četrtfinalu se je Roj pomeril z Malezijcem Muhammadom Ziyadom Nd Tahom in ga premagal z 2:1. Slovenec je tudi v polfinalu gladko z 2:0 ugnal Iračana Yara Azada.

V finalu pa se je slovenski badmintonist srečal s prvim nosilcem turnirja Edwinom Ekiringom iz Ugande. Po napetem dvoboju je tesno izgubil z 1:2 v nizih.

"S prikazanimi igrami na turnirju, predvsem mislim na tekmi proti Malezijcu in Ekiringu, sem zelo zadovoljen. Žal ostaja manjši grenak priokus, ker sem bil tako blizu osvojitvi svojega prvega mednarodnega turnirja v karieri," je povedal Roj.