zf
24.09.2015 10:02:17

Aleš Borčnik dvakrat v četrtfinalu SP

zf

Od štirih slovenskih nastopov tretji dan svetovnega prvenstva v balinanju na Reki so se trije končali uspešno.

V ospredju je bil Aleš Borčnik, ki se je dvakrat zavihtel med najboljšo osmerico v tehničnih disciplinah. Najprej je bil uspešen z Anžetom Petričem z 59 točkami (dve za svetovnim rekordom) v štafeti ter potem še z 48 v hitrostnem zbijanju. Svojo nalogo je doslej v celoti opravil tudi Dejan Tonejc, ki se je z dvema zmagama uvrstil v osmino finala igre v krog.

Zataknilo pa se je Davorju Janžiču v natančnem zbijanju, poslovil se je že pred četrtfinalom. V tej nepredvidljivi disciplini je najprej osvojil 14 točk, v dodatnem zbijanju pa 17 ni bilo dovolj in je kot prvi Slovenec izpadel.

V četrtek bodo že znani nosilci najmanj bronastih odličij v vseh treh tehničnih disciplinah.