Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

ou
0 13.09.2023 06:30:12

Kdaj bo na sporedu polfinalna tekma slovenskih odbojkarjev? Zdaj je vse jasno!

CEV
Zadnji polfinalisti letošnjega odbojkarskega evropskega prvenstva so Italijani. V napetem četrtfinalu so v Bariju ugnali Nizozemce s 3:2 (-19, 17, 16, -23, 12). V polfinalu bodo igrali s Francozi, drugi četrtkov polfinale je Slovenija - Poljska.

Po dobrem začetku Nizozemske je v nadaljevanju vse kazalo na hitro zmago Italije, ki je naslednja niza dobila na 17 in 16. V četrtem pa so evropski in svetovni prvaki obstali, kar so Nizozemci izkoristili za prednost sedmih točk. Italijani so se še približali na 23:22 in 24:23, niz pa je pripadel gostom iz dežele tulipanov. Tudi odločilni niz so bolje začeli Nizozemci, a so Italijani hitro izenačili in povedli za tri točke, prednosti pa nato niso več izpustili iz rok.

Po končanih četrtfinalnih obračunih pa je že jasno, kdaj bosta na sporedu polfinalni tekmi. Slovenija se bo s Poljsko pomerila v četrtek ob 18. uri, dvoboj Italije in Francije pa bo na sporedu ob 21.00.

Tekma za tretje mesto bo v soboto ob 18. uri, finale pa prav tako v soboto ob 21. uri.

Značke: odbojka, ep