Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 13.08.2023 20:55:31

Slovenske odbojkarice do zmage nad Hrvaticami

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na zadnji pripravljalni tekmi pred odhodom na evropsko prvenstvo danes premagala Hrvaško. Slovenke, ki bodo v Belgijo odpotovale v sredo, so bile v Ljubljani od tekmic boljše s 3:0 (20, 23, 23).

Uvod v prvi niz je bil izenačen, Slovenke pa so prvič povedle pri izidu 12:11. Zatem so pobegnile na 15:11. Hrvatice so se nato povsem približale, a so v končnici slovenske odbojkarice zadržale prednost in ga dobile z 25:20.

Po zgodnjem vodstvu Slovenije v drugem nizu je Hrvaška na račun nezbranosti Slovenk pripravila preobrat in povedla z 11:8. Slovenija je v vodstvo spet prišla pri 14:13. Gostujoča zasedba je izid poravnala na 21:21, v zaključku pa so bile znova bolj zbrane gostiteljice.

V zadnjem nizu so Slovenke že od prve točke narekovale ritem. Po zanesljivi prednosti je dekletom nekoliko padla zbranost, in Hrvatice so se približali na tri točke zaostanka (13:16). Po minuti odmora selektorja Marca Bonitte so Slovenke zaigrale bolje in dobile tudi tretji niz.

Po dogovoru selektorjev sta reprezentanci nato odigrali še dva niza, oba so dobile Slovenke, ki so s tem zaključile priprave na EP. Pred odhodom v Belgijo bodo opravile še en trening, prva tekma skupinskega dela prvenstva pa jih čaka v petek v Gentu proti Poljski.

V skupini A igrajo še domačinke Belgijke, Madžarke, Srbkinje in Ukrajinke.