5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Afera ogroža von der Leyenovo politično prihodnost, saj poteka v obdobju pred evropskimi volitvami, Odkrito.si

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

0 20.12.2021 20:54:16

Kamničanke zanesljivo do finalnega dvoboja proti Mariborčankam

Odbojkarice Calcita Volleyja so druge finalistke slovenskega pokala za sezono 2021/22. V polfinalnem obračunu zaključnega turnirja so v Hali Tivoli v Ljubljani premagale moštvo Krima s 3:0.

Calcit Volley - Krim 3:0 (14, 12, 15)
* Hala Tivoli, sodnika: Jovanovič in Pevc.
* Calcit Volley: Pavlović Mori 6, Špoljarič, Mihevc 4, Javornik, Radišković 21, Šiftar 6, Vovk, Brulec Kostić 5, Lenart, Janežič, Charuk 11, Sillah 4, Zorman 2, Čižman.
* Krim: K. Mohorič, Frelih 4, Deželak 2, J. Mohorič 2, Metelko, Bavdaž 2, Jovanović, Šen 3, P. Blažič 2, T. Blažič, Jerman, Kenda 8, Krašovec 2.

Mariborčanke so v prvem polfinalu proti Sipu Šempetru prav tako prepričljivo slavile s 3:0 (16, 13, 21) in bodo v finalu lovile 19. pokalno lovoriko, deveto v zadnjih 12 letih. Preostali trije pokalni naslovi so v tem času pripadli Kamničankam, ki bodo v finalu v vlogi favoritinj.

Danes so po vodstvu krimovk z 2:1 v prvem nizu nanizale deset zaporednih točk in hitro prikazale resen pristop v boju za finale. Prvi niz jim je pripadel s 25:14. Varovanke Gregorja Rozmana so po nekoliko bolj izenačenem drugem nizu po vodstvu 18:12 nanizale sedem zaporednih točk za povišanje vodstva.

Tudi v tretjem nizu so prevladovale trikratne pokalne zmagovalke in vodilne v DP. Po delnem izidu 6:0 za vodstvo 12:4 so postavile piko na i prepričljivi predstavi. Dvoboj se je končal z novim zanesljivo osvojenim nizom Kamničank s 25:15.

Najboljša posameznica obračuna je bila Anđela Radišković, ki je zbrala kar 21 točk, vključno s šestimi asi. Pri krimovkah je največ, osem točk dosegla Amina Kenda.

Finale bo na sporedu v torek ob 20.30 po moških polfinalnih obračunih.