Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 19.12.2021 18:59:59

Slovenci na predzadnji tekmi pred EP boljši od Poljske

Domen Jančič
Slovenka futsalska reprezentanca je v Laškem na prijateljski tekmi premagala Poljsko z 2:1 (1:0).

Ekipi se bosta v Laškem znova merili v ponedeljek ob 20.00. Za Slovenijo sta to zadnji pripravljalni tekmi pred evropskim prvenstvom.

Slovenci, brez nekaj standardnih igralcev in tudi izkušenega Kristjana Čujca, ki je danes uradno končal reprezentančno kariero, so v drugi minuti prek Mateja Fiderška zadeli vratnico, nato tudi prevladovali, v 16. minuti pa je z desetmetrovke zadel Žiga Čeh za 1:0, kar je bil izid polčasa.

V 25. minuti je po lepi akciji Nejca Hozjana v prazno mrežo zadel Jeremy Bukovec za 2:0, v 38. pa so Poljaki ob igri brez vratarja zmanjšali zaostanek ter bili blizu izenačenja tudi minuto pred koncem, a je dobro posredoval Čeh, potem ko so tudi domači poskusili z igro brez čuvaja mreže.

Današnja in ponedeljkova tekma sta zadnji tekmi pred EP, ki ga bo Nizozemska gostila med 19. januarjem in 6. februarjem. Slovenija bo igrala v skupini B s Kazahstanom, Italijo in Finsko. Svoji uvodni tekmi predtekmovanja bo igrala v Groningenu, kjer se bo najprej pomerila s Kazahstanom, potem pa še z Italijo. Za konec predtekmovanja bo v Amsterdamu igrala s Finsko.

Slovenska vrsta bo na evropskem prvenstvu članov igrala sedmič, doslej se je med evropsko elito merila v letih 2003, 2010, 2012, 2014, 2016 in 2018. Pred tremi leti je Nogometna zveza Slovenije gostila evropsko prvenstvo v športni dvorani Stožice, kjer so evropski prvaki postali Portugalci.