Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 04.06.2021 22:34:25

Po izgubljenem prvem nizu slovenske odbojkarice ostajajo neporažene

cev
Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na prvi tekmi drugega turnirja skupine A predtekmovanja srebrne evropske lige v Mariboru zabeležila novo zmago. Potem ko je Izrael presenetljivo dobil prvi niz, so v nadaljevanju slovenske odbojkarice pokazale svojo kakovost in slavile s 3:1 (-22, 11, 19, 20).

Slovenija - Izrael 3:1 (-22, 11, 19, 20)
* Dvorana Ljudski vrt, gledalcev: 30, sodnika: Papadopol (Italija), Bardić (Hrvaška).
* Slovenija: Lorber Fijok 9, Janežič, Eržen, Bračko 8, Zdovc Sporer 1, Zatković 13, Pogačar 4, Velikonja Grbac 18, Boisa 1, Markovič 16, Đukić, Mazej, Winkler.
* Izrael: Dudockin 1, Rome, Abutbul, Peleg 1, Shir, Kimel 6, Lander, Malik 27, Hakas 7, Zilberman, Cohen 1, Siriha, Ganah 8, Benjamin.

To je četrta zmaga varovank Gregorja Rozmana na štirih tekmah, potem ko so na prvem turnirju trikrat zmagale brez oddanega niza.

Prvi niz je bil ves čas izenačen in nobena od ekip si ni priigrala večje prednosti, v zaključku niza pa so bile uspešnejše gostje, ki so po izenačenju na 21:21 povedle s 23:21 in obdržale prednost za zmago s 25:22.

Na začetku drugega niza je Izrael še vodil s 4:3, potem pa so domače odbojkarice nanizale šest zaporednih točk, povedle z 10:4 ter tekmicam do konca niza prepustile le še sedem točk. V tretjem in četrtem nizu pa so Slovenke vodile celo tekmo za novo zanesljivo zmago.

Z 18 oziroma 16 točkami sta pri Sloveniji izstopali Mirta Velikonja Grbac, ki je dosegla sedem od 12 uspešnih slovenskih blokov, in Nika Markovič.

V soboto Slovenke, ki so si že pred začetkom turnirja v Mariboru zagotovile nastop na zaključnem turnirju najboljše četverice, čaka obračun z Luksemburžankami, v nedeljo pa še z Avstrijkami.