Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

matjaž-štraus Njena.si

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 24.02.2019 20:43:53

GEN-I Volley že zagotovil prvo mesto pred končnico

Odbojkarice so odigrale tekme 17. kroga 1. DOL. Vodilni ekipi sta dosegli gladki zmagi, drugi Calcit Volley je s 3:0 premagal Formulo Formis, GEN-I Volley, ki si je že zagotovil prvo mesto pred končnico, pa v gosteh Ankaran Hrvatine, Roto-Kema Puconci pa je premagala Luko Koper s 3:2. Calcit Volley II je s 3:0 v gosteh odpravil Ljutomer.

V letošnji sezoni so se Kamničanke in Rogožanke do te tekme pomerile trikrat, vse tri so se končale šele v tie-breaku, več uspeha pa so imele varovanke Gregorja Rozmana, ki so v četrtfinalu pokala Slovenije svoje nasprotnice izločile v zlatem nizu, dobile pa so tudi prvenstveni obračun. Zmaga je bila tokrat bolj gladka, čeprav so gostje v prvem nizu še prišle do 20:22. V drugem je bilo po 19:11 za Calcit Volley hitro odločeno, podobno pa je bilo v tretjem, ko je bilo vodstvo z 21:16 dovolj za zmago s 3:0 v nizih (20, 18, 21).

Odbojkarice novogoriškega GEN-I Volleyja naslednji teden čaka zahtevna evropska naloga, saj so z uvrstitvijo v polfinale pokala challenge dosegle največji uspeh v zgodovini kluba. Za generalko so imele vodilne na lestvici dokaj nezahtevno nalogo, do novih treh točk pa so prišle v manj kot uri. Še posebej so se izkazale v drugem nizu, ko so domačim odbojkaricam prepustile le štiri točke, le malenkost bolje pa so jo te odnesle v prvem in tretjem, ko so zbrale 15 in 10 točk.

Še najbolj izenačena od treh sobotnih tekem je bila tista med Roto-Kemo Puconci in Luko Koper. Končala se je s 3:2, potem ko so domače dobile uvodna niza na 17 in 12. Toda gostje se niso predale, dobile so naslednja dva (20, 13) in o zmagi je odločal peti niz. Tega pa so dobile domače s 15:11 in prišle do četrte zmage v sezoni.

Danes so tekmo igrale še Ljutomerčanke in igralke Calcita Volleyja II, gladko so slavile gostje, ki so tekmicam prepustile 18, 10 in 20 točk. Druga ekipa Calcita je na osmem mestu, Ljutomerčanke so z zgolj točko zadnje.

Ekipi Nove KBM Branika in SIP Šempetra bosta krog dokončali v sredo.

Značke: odbojka, ženske, dp