andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 25.11.2018 22:10:03

GEN-Volley tesno zmagal v Mariboru

V derbiju 7. kroga 1. A DOL za ženske so odbojkarice GEN-I Volleyja v Mariboru premagale aktualne prvakinje Novo KBM Branik s 3:2 (-23, 27, 13, -22, 13).

Derbi 7. kroga med ekipama, ki sta na papirju najresnejši kandidatinji za nastop v finalu prvenstva, je upravičil pričakovanja. Čeprav imata obe ekipi zagotovo še precej rezerv, predvsem Mariborčanke, sicer aktualne prvakinje, so imele v zadnjem času veliko težav s poškodbami, sta prikazali lepo, borbeno in izenačeno predstavo, v kateri so odločale malenkosti, zmagovalec pa je bil znan šele po skrajšanem petem nizu.

Tudi v njem ni manjkalo dramatičnosti, preobratov, bil je preslikava cele tekme. Tako kot na vsej tekmi sta ekipi točki zbirali v serijah, na koncu pa so bile nekoliko bolj zbrane gostje, pri katerih je v zaključku odgovornost prevzela Lana Ščuka, poskrbela je, da so se Novogoričanke vrnile po zaostanku z 2:6 ter na koncu tudi za nekaj odločilnih točk po zaostanku z 10:11. Ščuka je bila tudi najučinkovitejša igralka v svoji vrsti, najučinkovitejša igralka tekme pa prišla iz nasprotne ekipe, Iza Mlakar je dosegla kar 33 točk.

Mariborčankam, ki so naredile precej več napak kot tekmice, pri odstotku sprejema in napada pa so bile boljše, je poleg "tie breaka" lahko žal tudi za drugi niz. Imele so nekaj zaključnih žog, ki pa jih ni izkoristile in namesto 2:0, je na semaforju kazalo 1:1. Štajerke so se očitno zavedele izgubljene priložnosti, v tretjem nizu so povsem popustile, a so se na krilih Mlakarjeve in Anite Sobočan spet vrnile in si priborile peti niz, v katerem pa so morale priznati premoč. To je bil že njihov drugi zaporedni poraz na derbijih prvenstva, izgubile so tudi v Kamniku, medtem ko so Novogoričanke izgubile prvo točko, do derbija niso oddale niti enega niza.

Prav Calcit Volley je s tesnim izidom v Mariboru največ pridobil, zdaj je on vodilna ekipa prvenstva in edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom. Že konec naslednjega tedna pa Kamničanke čaka obračun z GEN-I Volleyjem.