Tako bo potekal sončni mrk, ki je marsikoga prestrašil do kosti Odkrito.si

8. april, 2024 - Mrk, ki prinaša katastrofo?!

0 16.04.2018 20:27:06

Mariborčankam 15. naslov državnih prvakinj

Odbojkarice Nove KBM Branika so osvojile 15. naslov državnih prvakinj v samostojni Sloveniji. Na tretji tekmi finala so na domačem igrišču s 3:0 (23, 18, 15) premagale v zadnjih letih velikega tekmeca Calcit Volley in do drugega zaporednega naslova prišle z izidom 3:0 v zmagah.

Mariborčanke so do uspeha prišle povsem zasluženo, saj so v sezoni na slovenskih igriščih izgubile le enkrat, premagale so jih le Kamničanke, takrat so Štajerke igrale brez najboljše igralke Ize Mlakar.

Čeprav si tega niso priznavale in si tudi niso smele, so Kamničanke večino svojih možnosti v finalni seriji izgubile že na prvi tekmi, ko so po izenačenem boju klonile z 2:3, kar pa tudi ni bilo nepomembno, v zadnjem nizu tega obračuna si je koleno poškodovala najboljša napadalka in sprejemalka Američanka Ali Frantti, kar se je ob odsotnosti poškodovanih reprezentantk Urške Igličar in Maje Pahor še kako poznalo. Franttijeva je v tretji tekmi sicer stopila na igrišče, a ni mogla pomagati tako, kot bi si želel njen trener Gregor Rozman in njene soigralke.

So pa gostje kljub temu na trenutke nudile dostojen odpor. Še posebno to velja za prvi niz, v katerem niso bile daleč od zmage. V nadaljevanju pa je vendarle prišla do izraza kakovostna premoč gostiteljic, ki so brez večjih težav prišle do zmage.

Značke: odbojka, dp