Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 21.02.2018 20:01:15

ACH Volley - Krka 3:0 (15, 19, 14)

Odbojkarji ACH Volleyja so v zaostali tekmi 16. kroga 1. DOL za moške premagali Krko s 3:0 (15, 19, 14).

* ŠD Tivoli, gledalcev 35, sodnika: Kern (Kranj) in Tomec (Novo mesto).
* ACH Volley: Flajs 15, Đirlić 11, Babkov, Kovačič, Pavlović 8, Satler 2, Pleško 8, Brulec, Planinc, Kök, Mihajlović, Pokeršnik, Videčnik 5.
* Krka: Ožbalt, G. Erpič, Vrhovšek 4, Kosmina 10, Borin, U. Erpič 2, Kafol, Pucelj, Bregar 10, Lindič, Klobčar, Renko 7, Turk, Dimič.

Večkratni slovenski odbojkarski prvaki iz Ljubljane so v zaostali tekmi 16. kroga proti Krki zabeležili pričakovano zmago, saj so Novomeščani trdno na zadnjem mestu prvenstvene lestvice. ACH Volley je zmagal še šestnajstič, ob tem je izgubil zgolj dva niza, Krka pa je na 16 zbrala le eno zmago.

Igralci iz slovenske prestolnice so imeli vse niti tekme v svojih rokah od začetka do konca. V prvem nizu so si do prvega tehničnega odmora priigrali prednost 8:1, razlika sedmih točk je moštvi ločila tudi ob drugem tehničnem predahu. Do konca niza so gosti sicer dosegli nekaj točk, ki pa so bile daleč premalo in ACH je po 19 minutah vodil z 1:0.

Nekaj več odpora so krkaši nudili v drugem nizu. ACH je ob prvem tehničnem odmoru vodil le za točko, po tem pa prednost s čvrsto obrambo povečal na štiri točke, pred končnico pa na pet točk (20:15). Razlike Krka ni zmogla zmanjšati.

ACH Volley je na začetku tretjega niza dodal na plin, si hitro priigral lepo prednost - ob prvem tehničnem odmoru je znašala 8:2, ob drugem 16:7. Z dvojnim blokom Matica Videčnika in Petarja Dirlića so si oranžni zmaji priigrali dve zaporedni točki (20:11, 21:11), z napako na servisu gostov pa so tekmo v svojo korist zaključili zmaji z rezultatom 25:14.

Značke: odbojka, dp