sabina mlakar Njena.si

Sabina iz šova letela kot raketa?

0 09.02.2018 22:59:18

Hoče - Calcit Volley 3:2 (26, -20, -19, 21, 13)

V prvi tekmi 16. kroga 1. DOL za moške so odbojkarji Hoč doma premagali Calcit Volley s 3:2 (26, -20, -19, 21, 13).

* Velika športna dvorana Hoče, gledalcev 200, sodnika: Skudnik (Mežica), Juraja (Prevalje).
* Hoče: Radović 12, Drvarič 7, Cafuta 3, Šijanec 7, Ledinek, Špindler, Lobnik 2, Franc 5, Repa, Mantha 33, Berglez, Šikanič 1, Kšela 2.
* Calcit Volley: Pereira 19, Hribar, Golob, Novljan 7, Ratek, Gil 4, Okroglič 22, Štalekar 5, Kvas, 2 Lakner, Kotnik 5, Štembergar Zupan 5.

Kamniški odbojkarji na zadnjih dveh tekmah niso oddali niti niza, tako da so na lestvici pridobili eno mesto, toda gostovanje v Hočah, na katerem so bili brez Primoža Vidmarja, ki ima težave s prstom na roki, se zanje ni začelo najbolje.

Čeprav so imeli v prvem nizu tri zaključne žoge, so se vodstva v nizih veselili domači odbojkarji. V drugem in tretjem nizu so bili Kamničani boljši nasprotnik, toda v četrtem in petem nizu so obakrat zapravili visoko prednost, domov pa so se vrnili le s točko.

V četrtem nizu je Kamnik ob prvem tehničnem odmoru pobegnili že za šest točk, vodil tudi z 12:5. Domači so pri 17. točki izenačili, v končnici niza pa z bloki zaustavili napad gostov ter prišli do kar štirih zaključnih žog za izenačenje v nizih na 2:2 ter izkoristili prvo. Tudi v tie-breaku so bili bližje zmagi kamniški odbojkarji, ki so na servis Žana Novljana prišli do štirih točk prednosti (11:7). Vodili so tudi z 12:8, toda namesto, da bi tekmo mirno pripeljali do konca, sta Urban Drvačič s servisi in nezaustavljivi Kanadčan Jori Mantha zrežirala preobrat.

Pri domačih je bil daleč najboljši Mantha, ki je dosegel 33 točk, na drugi strani sta se izkazala Jure Okroglič z 22 točkami ter brazilski korektor Maxson Pereira (19).

Tudi v prihodnjem krogu bodo kamniški odbojkarji gostovali. V soboto, 17. februarja, bodo igrali proti ekipi Panvita Pomgrad, na ta dan pa se bodo tudi igralci Hoč v Kranju pomerili s Triglavom.

Značke: odbojka, sta